15 березня РНБО ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення

Перекриття транспортних шляхів в напрямку ОРДЛО стосуватиметься лише вантажів. Заборона проїзду не поширюватиметься на гуманітарні вантажі, а також на цивільний автотранспорт. Про це повідомили міністр інформполітики Юрій Стець та міністр внутрішніх справ  Арсен Аваков, передає Інтерфакс-Україна.

«Мова йде про переміщення вантажів і в рішенні РНБО чітко вказано яких: гуманітарних це не стосується», – сказав Стець.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що рішення не стосується цивільного транспорту та  особистого майна громадян.

«Стосується товарів в промислових обсягах, а не ковбаси в сумках для сім’ї», – уточнив Аваков.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у середу РНБО ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення. За словами секретаря Олександра Турчинова, до 13.00 15 березня сили Національної поліції та Національної гвардії України мають перекрити всі залізничні та автомобільні шляхи, що ведуть до лінії розмежування в зоні АТО.

Раніше президент Петро Порошенко запропонував РНБО тимчасово повністю зупинити транспортне сполучення з окупованими територіями. За його словами, заборона діятиме, доки окупанти не повернуть під юрисдикцію України «націоналізовані» бойовиками українські підприємства.

Тим часом у Кремлі вже прокоментували рішення Ради нацбезпеки. Повпред РФ у контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Борис Гризлов вважає, що припинення транспортного сполучення з ОРДЛО суперечить Мінським угодам.

«Безсилля київської влади проти свавілля націоналістів б’є насамперед по самій Україні. Це тим більш небезпечно, що тенденція підкріплюється іншими діями офіційних осіб», – вважає Гризлов.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ