Учені зробили важливе відкриття щодо будови людського тіла

Учені виявили новий людський орган, відкриття якого, як вони сподіваються, допоможе краще зрозуміти поширення онкозахворювань. Про це повідомив автор дослідження Ніл Тейз, передає Scientific Reports.

Науковці назвали виявлений орган інтерстиції.

Учені вважали, що сполучна тканина, яка оточує органи, є товстим, компактним шаром. Однак під час дослідження шлунково-кишкового тракту мікрокамера виявила щось нове – сполучна тканина виявилася відкритим простором, заповненим рідиною і підтримуваним «ґратами» з товстих колаґенових пучків.

Ця мережа каналів є по всьому тілу людини і працює як м’яка еластична подушка, що захищає органи тіла від зовнішніх ударів.

«Порізи тканини цього простору дозволяють рідині стікати, а підтримуючі колагенові пучки руйнуються, як руйнується підлога будівлі», – пояснив Тейз.

За його словами, інтерстиції – це не звичайний простір між клітинами, а окремий орган, оскільки вони мають унікальні властивості і структуру.

Дослідники висловили думку, що властивості інтерстицій також можуть мати і негативний характер, оскільки можуть сприяти поширенню ракових клітин по всьому тілу.

«Як тільки ракові клітини потрапляють в інтерстиції, це стає схоже на те, ніби вони на водній гірці. У нас з’явилося нове вікно для розуміння механізму поширення пухлин», – підкреслив науковець.

Читайте: Учені виявили у людському тілі новий орган