«Сбербанк» і «ВТБ» побоюються, що великі кредити у виробництво зброї можуть також потрапити під санкції

У зв’язку із санкціями США у Кремлі розглядають можливість створення нового держбанку для фінансування витрат на оборону або внесення коштів безпосередньо з держскарбниці. Про це повідомляє видання Bloomberg, посилаючись на чотири джерела.

Як зазначає видання, Росія фінансує проекти з військової розбудови через державні банки, які надають кредити для виробників зброї та пізніше погашаються урядом.

Раніше президент США Дональд Трамп наклав додаткові санкції на тих, хто здійснює «значні операції» з російськими військовими або розвідувальними секторами. Видання повідомляє, що положення закону змусили два найбільших державних банки РФ – «Сбербанк» і «ВТБ» – побоюватися, що великі кредити у виробництво зброї можуть також потрапити під санкції.

Також повідомляється, що ці банки вже обмежені в можливості залучати фінансування, а нові санкції можуть позбавити їх доступу до фінансової системи США. Крім того, активи цих банків можуть бути заарештовані.

Нагадаємо, 27 липня Сенат США переважною більшістю голосів проголосував за розширення санкцій проти Росії, що передбачає блокування багатьох енергетичних проектів, зокрема, будівництво газопроводу «Північний потік – 2».

2 серпня Трамп підписав закон під назвою «Протидія супротивникам Америки через санкції», в якому йдеться про нові санкції проти Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ