У Stratfor переконані: буря, що зламає путінський режим, уже наближається

Російська влада продовжує гнути свою лінію, проте щодня збільшується загроза її існуванню. Таку думку висловила американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor.

Як підкреслили аналітики Stratfor, послання Кремля при чинному президенті було дуже зрозумілим – «Путін врятував Росію».

Ідеться про те, як він діяв, коли прийшов до влади: витіснення незгодних олігархів, повернення державі стратегічних і прибуткових активів, чищенні політичної системи і так далі.

Однак, стверджують автори, повернення Росії на глобальну арену зустріли сильним опором як Захід, так і багато колишніх радянських держав. Захід протидіяв, втручаючись у російські справи; в Україні спалахнули протести і конфлікти; Сполучені Штати і Європейський союз ввели санкції; НАТО розвернуло свої сили біля кордонів Росії.

«Кремль відповів націоналістичною і патріотичною риторикою, гуртуючи росіян навколо Путіна, який виступає захисником батьківщини. Цей патріотизм досяг найвищого ступеня під час анексії Росією українського Криму», – зазначили експерти.

Проте, ідеться далі, протистояння з половиною цивілізованого світу вимагає колосальних фінансових ресурсів, які мають певне обмеження. І російські еліти почали помічати, що внаслідок санкцій зменшується їхній прибуток, що призводить до сутичок та боротьбу за «вакантні» місця всередині куди як більш монолітного колись режиму.

«Водночас протистояння помітно відбилось і на матеріальному становищі звичайних росіян, незалежно від того, задоволені вони політикою Путіна, чи ні. Внаслідок цього з’являються нові опозиційні групи, а старій владі доводиться вдаватись до все екстремальніших способів контролю і подавлення населення, щоби зберегти своє панівне до певного часу становище», – зазначається у статті.

Тому, переконанні у Stratfor, в Росії зріє ураган змін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ