МЗС РФ дало свою «експертну» оцінку Закону України / На фото – Марія Захарова

У відомстві скандального російського міністра Сєрґєя Лаврова зробили чергову абсурдну заяву. У МЗС РФ вважають, що закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» є «примусовою українізацією і забороняє російську мову». Про це пише російське видання ТАСС.

«За своєю суттю він є законом про примусову українізацію, фактично тотальну. Його положеннями передбачаються значні обмеження, а в багатьох випадках і пряма заборона на використання російської мови, мов національних меншин в різних сферах суспільного життя», – заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

За її словами, багато положень цього закону суперечать ряду міжнародно-правових норм, а також Конституції України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 квітря Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За це рішення віддали голоси 278 парламентарів. Повністю проти проголосувала фракція «Опозиційний блок».

Заступник голови фракції «Опозиційний блок» у Верховній Раді Олександр Вілкул вніс постанову, яка блокує підписання ухваленого 25 квітня закону про українську мову.

Водночас екс-соратник Вілкула, нардеп Юрій Бойко заявив, що оскаржить ухвалений закон у Конституційному суді.

Переможець виборів президента, шоумен Володимир Зеленський заявив, що після вступу на посаду він планує проаналізувати закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» на предмет дотримання усіх прав громадян. Зеленський пообіцяв «реагувати відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян».