У Москві валютні позичальники блокують роботу банків
У Москві через нечувану девальвацію рубля валютні позичальники блокують роботу банків

Через стрімку девальвацію рубля у столиці Росії протягом двох днів відбувалися акції протесту. У Москві страйкували валютні іпотечні позичальники комерційних банків, деякі з них погрожували самоспаленням, передає Радіо Свобода.

21 січня клієнти «Росбанка», який входить до французької фінансової групи Société Générale, пікетували офіс компанії. Позичальники вимагають перерахунку боргів за пільговим курсом, рекомендованим Центральним банком, як це зробили для мешканців тимчасово окупованого росіянами Криму. Водночас банки відмовляються це робити, посилаючись на збитковість таких умов, і не вважають падіння рубля «винятковими обставинами».

Директор департаменту по роботі з простроченою заборгованістю «Росбанка» Ігор Шкляр каже, що однозначно піти на зустріч потерпілим позичальникам заважає відсутність чіткої позиції уряду Дмітрія Медведєва з даного питання.

«Щодо оцінки цих обставин з точки зору форс-мажор тут чи ні, безумовно, для нас є важливою позиція держави та уряду, бо банк не може лише зі свого боку встановити, форс-мажор це чи ні», – зауважив він.

Днем раніше, 21 січня, у Москві позичальники провели одразу дві акції протесту – у відділеннях банків «Дельта-кредит» (іпотечний банк, також входить у групу Société Générale) й «ВТБ 24». У першому близько 300 позичальників, частина з яких прикували себе кайданками до крісел та дверей банківського відділення, вимагали переглянути умови виплат за їхніми кредитами через обвал курсу рубля. Люди заявляли, що не підуть до завершення переговорів з керівництвом банку щодо взаємовигідної реструктуризації боргів. З такими ж вимогами 50 протестувальників прибули до відділення «ВТБ 24».

Деякі погрожували «актами самоспалення» та скандували: «Як жити далі?!».

В «Дельта-кредиті» поліція за звинуваченням у хуліганстві затримала п’ятьох «іпотечників». Про затримання у відділенні «ВТБ 24» не повідомляється.

Нагадаємо, 21 січня долар в РФ продавали за 82 рубля, євро – за 89.

20 січня курс долара на Московській біржі досяг найвищого значення з часів деномінації 1998 року: 80,179 рублів на максимумі. Викликаний міжнародними санкціями, які запроваджено у відповідь на збройне вторгнення РФ до України, обвал рубля триває.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ