Аркадія Ротенберґа називають «гаманцем» президента РФ

У переліку фізичних та юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції в Україні відсутній російський олігарх і друг господаря Кремля Аркадій Ротенберґ та його компанія «Мінудобрєнія». У Раді нацбезпеки та оборони України, коментуючи цей факт, послались на СБУ – мовляв, це Служба безпеки не надала відповідних пропозицій РНБО.

Українська правда має у своєму розпорядженні відповідь на депутатський запит нардепа Сергія Лещенка та копію звернення.

Як йдеться у документі, відповідно до Закону «Про санкції» РНБО розглядає питання щодо застосування, скасування, внесення змін до санкцій винятково на підставі пропозицій Верховної Ради, Президента, Кабміну, Нацбанку, Служби безпеки України.

Рішення про застосування персональних  економічних та інших обмежувальних заходів до російських підприємств хімічної промисловості та пов’язаних з ними українських компаній РНБО ухвалила на підставі пропозицій СБУ. Однак, прізвища Ротенберґа там не виявилось.

Як відомо, 12 квітня 2018 року президент Петро Порошенко заявив про підтримку санкцій, запроваджених Сполученими Штатами Америки щодо юридичних і фізичних осіб, які пов’язані з російською агресією проти України. Також глава держави заявив, що Київ синхронізує український та американський санкційні режими.

2 травня 2018 року РНБО ухвлило рішення «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яке було введено в дію Указом президента.

Однак, в українському санкційному списку, на відміну від американського, відсутні фігури з оточення президента РФ Владіміра Путіна – троє представників сім’ї Ротенберґів: Борис Романович, Аркадій Романович та Роман Борисович.

Також під санкції не потрапило російське підприємство «Мінудобрєнія» (м. Розсош), яке належить Аркадію Ротенберґу – давньому другу Путіна та його «гаманцю».

«Мінудобрєнія» лише у 2017 році поставило в Україну 168,3 тис тонн аміаку та 161,7 тис тонн добрив.