статуя свободи
Через кібератаки в Україні в США перейнялися безпекою електроенергетики

«Колишній голова Агенства з нацбезпеки США генерал Майкл Хейден попередив, що недавня атака на українську електростанцію з використанням шкідливої ​​програми є ще однією тривожною ознакою того, що постачання Америки електроенергією вразливе», – пише The Christian Science Monitor.

«Атака 23 грудня на енергосистему, що обслуговує Івано-Франківську область України, здається, є другим підтвердженим випадком комп’ютерної атаки з метою завдати шкоди фізичній інфраструктурі», – зазначає автор статті Пол Ф.Робертс. Ураження іранської ядерної програми вірусом Stuxnet досі було єдиним подібним інцидентом.

Те, що відбулося в Україні, є передвісником кіберзагроз, які стоять перед США, можливо, з боку таких країн-супротивників, як Росія чи Північна Корея, заявив генерал ВПС у відставці на конференції з безпеки в Маямі.

Більше того, заявив він, якщо попередній аналіз вірусу, виявленого на українській станції, який вказує на зв’язок з Росією, правильний, то інцидент віщує тривожне загострення конфлікту між Україною та Росією з приводу Криму.

Міністерство національної безпеки визнало, що версія програми BlackEnergy, що має стосунок до атаки на Україну, була виявлена ​​на станціях США. «Якщо вони дісталися до електростанції за допомогою BlackEnergy, то вони вже домоглися того, що їм потрібно для проведення руйнівної хакерської атаки», – заявив Хейден.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 23 грудня українська компанія «Прикарпаттяобленерго» повідомила про вимкнення електроенергії, що вразило Івано-Франківськ і ще частину Прикарпаття. Атаки були настільки потужними, що могли вивести з ладу постачальників електроенергії. Згодом експерти підтвердили, що зловмисники використовували програмну платформу під назвою «BlackEnergy» для того, аби отримати доступ до мереж та встановити шкідливу програму KillDisk, яка може видаляти та перезаписувати файли.

Наразі американські безпекові агенції вивчають шкідливе програмне забезпечення. У Центральному розвідувальному управлінні, Агентстві національної безпеки, Департаменті внутрішньої безпеки США підозрюють, що російські урядові хакери причетні до кібератак на українські електромережі в грудні 2015 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ