Чи позбавлять громадянства Угорщини всіх виявлених порушників, у прокуратурі не повідомили

Станом на 28 січня 2019 року проти українців, які незаконним шляхом отримали громадянство Угорщини, Будапешт порушив 370 справ про розслідування, у 156 справах уже висунули обвинувачення. Про це повідомив генеральний прокурор Угорщини Петер Полт, передає Мукачево.net.

Зараз активно ведуть 60 розслідувань, 32 випадки перебувають ще на початковій стадії. Загалом винесли судові рішення у 108 справах, і лише два з них ще не є остаточними.

Причинами порушення відповідних кримінальних справ стали випадки отримання громадянства без знання угорської мови, а також коли іспит на знання мови здавала підставна особа.

Чи позбавлять громадянства Угорщини всіх виявлених порушників, у прокуратурі не повідомили.

У вересні 2018 року стало відомо, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видавали угорські паспорти. Процедура супроводжувалася інструкціями не повідомляти про отримання документів українській владі.

Київ відповів на інцидент висланням угорського консула в Береговому. Будапешт, у свою чергу, вислав українського консула.

Сайт «Миротворець» опублікував список з понад 300 імен, які, як стверджується, є українськими чиновниками і отримали угорські паспорти. Після цієї публікації у Закарпатській облдержадміністрації заявили, що проведуть перевірку наведених на сайті даних.