«Ольвію» планують передати в концесію на 35 років, а Херсонський порт – на 30 років

Міністерство інфраструктури України хоче віддати в приватні руки два морських порта України – миколаївський порт «Ольвія» і «Херсон». Відомство вже оголосило про проведення концесійних конкурсів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

В урядовій газеті «Урядовий кур’єр» уточнюється, що «Ольвію» планують передати в концесію на 35 років, а Херсонський порт – на 30 років. Заявки на участь приймаються впродовж 60 днів. Сам конкурс і визначення переможця повинні відбутися впродовж трьох місяців.

Екс-глава Мінінфраструктури Володимир Омелян раніше заявляв, що основне завдання зазначених пілотних проектів – залучити міжнародні практики та технології в українські порти. Очікується, що загальний обсяг очікуваних інвестицій з боку концесіонерів складе 17,3 млрд грн для «Ольвії» і 1,4 млрд грн – для «Херсона».

Впродовж перших трьох років в миколаївському порту планується побудувати новий зерновий термінал потужністю 2 млн тонн / рік, а в морпорту «Херсон» – провести невідкладне оновлення активів.

Зацікавленість в концесії портів раніше проявили більше 25 українських і зарубіжних компаній з США, Китаю, Франції, Швейцарії, Великобританії, Японії, Туреччини, Катару і Кореї.