Оподаткування планується як тимчасовий захід з 2019 по 2025 рік

Найближчим часом у Верховній Раді з’явиться колективний законопроект, який передбачає запровадження в Україні податку в розмірі 5% на виведення криптоактивів з біржі у фіат (в реальні гроші). Про це пише LIGA.net.

Податок стягуватимуть тільки в разі виведення коштів у фіатні гроші або при купівлі товарів і послуг. Він становитиме 5% від різниці між ціною продажу токена і задокументованою ціною його купівлі (або вартістю майнінґа). Фізичні особи платитимуть ще й військовий збір в розмірі 1,5%.

Операції між різними криптовалютами оподатковувати не будуть.

Передбачене законопроектом оподаткування поки планується як тимчасовий захід з 2019 по 2025 рік.

Як заявив народний депутат Олексій Мушак від БПП, який працює над законопроектом, українське криптотовариство позитивно відреагувало на цю ініціативу. На думку керуючого партнера ЮК «Юскутум» Артема Афяна, цей законопроект по суті легалізує роботу з криптовалютою в Україні.

Регулятором ринку криптовалют виступить Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Комісія збирається взятися не лише за ліцензування криптобірж та криптообмінників, але і за регулювання ринку ICO.

Як зазначає видання, обсяги ринку, на якому діятиме новий податок, ще не до кінця зрозумілі. Сам Мушак чув про цифру в 2-3 млрд грн, але точних даних немає.