Церемонія призначення суддів відбулася 7 травня

Поки що чинний президент Петро Порошенко призначив 77 суддів до Верховного Суду і висловив сподівання, що його наступник Володимир Зеленський і його команда не будуть втручатися в роботу судових інстанцій. Про це повідомляє у Facebook прес-служба глави держави. 

Церемонія призначення відбулася 7 травня.

Указом Президента було призначено 25 суддів у Касаційний адміністративний суд, 15 суддів – у Касаційний господарський суд, 15 суддів – у Касаційний кримінальний суд і 22 судді – у Касаційний цивільний суд.

За словами Президента, від цього дня Верховний Суд нарешті працюватиме в повному складі.

«Ще півтора роки тому тільки мріялося, яким має бути Верховний Суд – чесним, справедливим, некорумпованим. Чи здійснилися ці мрії? Ставки робити поки що зарано, але, як на мене, президента і громадянина, важливим і принциповим був той факт, що був баланс незалежності і відповідальності найвищої судової інстанції», – сказав Порошенко.

Президент додав, що чотири роки тому розпочалась судова реформа, і наразі Верховний Суд є взірцем для інших судів щодо відкритості та комунікації.

«Каденції президента не вистачило, щоби повністю завершити судову реформу. Завершено формування Верховного та Вищого антикорупційного судів, переведено суддів, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання, до нових апеляційних судів, вони розпочали роботу», – заявив Порошенко

Він поскаржився, що поки реформа не торкнулася судів першої інстанції і далеко не всі судді орієнтуються на суддів Верховного Суду в ухваленні рішень.

«Я сподіваюся, що наступний президент та його команда поважатимуть рішення щодо незалежного та справедливого суду, закріплене в Конституції України», – сказав Порошенко.

За його словами, саме така формула незалежності, коли ані президент, ані парламент не мають жодного впливу на суд і процедури призначення та звільнення суддів, лежить в основі судової реформи.

Новопризначеним суддям Верховного Суду він побажав людяності й незалежності в ухваленні рішень.