Верховна Рада зрівняла права і можливості жінок і чоловіків у Збройних силах України

6 вересня народні обранці ухвалили у другому читанні та в цілому законопроект №6109, який зрівнює права і можливості жінок і чоловіків у Збройних силах України та інших військових формуваннях. Відповідне рішення підтримали 247 народних депутатів, передає Українська правда.

Згідно із законом, закріплюється принцип, за яким жінки мають проходити військову службу на рівних засадах з чоловіками (крім випадків передбачених законодавством про охорону материнства та дитинства).

Жінки-військовослужбовці матимуть рівний доступ до посад та військових звань та рівний обсяг відповідальності.

Після ухвалення законопроекту урівнюється граничний строк можливості укладання контракту для жінок. Це означає, що вони встигатимуть вислужити вищі офіцерські посади.

Законом скасовано обмеження щодо призначення  військовослужбовців-жінок у добовий наряд, відправлення у відрядження та звільнення від проходження служби.

Як відомо у Збройних силах немає жодної жінки-генерала.

«На посадах в ЗСУ сьогодні 22 771 жінка-військовослужбовець. На офіцерських посадах – 3916 жінок. У нас 43 жінки-полковника і жодної жінки-генерала», – про це заявляла перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко під час першого Українського жіночого форуму, який пройшов у листопаді 2017 року в Києві.

Крім того Рада 261 голосом ухвалила в другому читанні законопроект 6268-1 «Проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців».

Закон передбачає одноразову грошову виплату військовослужбовцям, які померли впродовж року після звільнення зі служби, якщо смерть настала внаслідок контузії, поранення пов’язаного з проходженням військової служби. Закон набере чинностіза десять днів з дня опублікування.

Читайте: Рада зробила крок до узаконення гасла «Слава Україні! – Героям слава!»