Всі мовні версії повинні бути ідентичними за змістом і видаватися в один день

Верховна Рада дозволила видавати друковані ЗМІ російською та іншими іноземними мовами, крім офіційних мов Європейського Союзу, лише за умови одночасного випуску аналогічного тиражу українською мовою з 16 січня 2022 року. Про це пишуть Українські новини.

Як йдеться у законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної», офіційно опублікованму 16 травня, всі мовні версії повинні бути ідентичними за змістом і видаватися в один день.

Також у кожному місці поширення друкованих ЗМІ україномовна преса повинна становити не менше 50% від усіх проданих видань і для кожного ЗМІ іноземною мовою повинен продаватися його варіант українською.

Це не стосується ЗМІ, які видаються виключно кримськотатарською, іншими мовами корінних народів, англійською та іншими офіційними мовами ЄС.

У разі невиконання цієї норми на порушників накладатиметься штраф у розмірі 400-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз 6,8 – 8,5 тис. гривень), при повторному протягом року порушенні – 500-700 мінімумів (8,5-11,9 тис. гривень), але норма про штрафи набуває чинності з 16 липня 2022 року.

Нагадаємо, 25 квітня народні депутати ухвалили закон № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. За це рішення проголосували 278 парламентарів. Повністю проти проголосувала фракція «Опозиційний блок».

15 травня президент Петро Порошенко підписав закон про функціонування української мови як державної.