Медіаексперт, історик, релігієзнавець, журналіст Ростислав Мартинюк

Українському суду варто оголосити посмертний вирок щодо совєцького полководця Гєоргія Жукова, як це було з організаторами Голодомору. Цю думку висловив медіаексперт, історик, релігієзнавець, журналіст Ростислав Мартинюк в ефірі Еспресо, коментуючи намір мера Харкова перейменувати проспект ім. Петра Григоренка на проспект ім. Маршала Жукова.

За словами експерта, партія «Відродження», з якою пов’язують Кернеса, намагається завоювати електорат на південному сході країни і представляє такий собі м’який «совок». Однак навіть на цьому тлі заява мера Харкова щодо перейменування проспекту не виглядає переконливою.

Постать Жукова, підкреслив історик, є контроверсійною. Зокрема, суд міг би визнати його винним посмертно у масових убивствах на території України.

«Жукову можна було би «впаяти» якусь кримінальну статтю за всі його діяння на території України. Як і з Голодомором – шістьох осіб, від Чубара до Косіора, визнали винними. Я особисто знаю людей віком 70-80 років, батьки яких загинули в Дніпрі під час «знаменитого» форсування «товаріща» Жукова, що було формою ліквідації партизанського ресурсу на Лівобережній Україні», – зазначає Мартинюк.

Читайте: Кернесу може загрожувати в’язниця через легалізацію Жукова