Стрічка розповідає про боротьбу українських і польських повстанців проти СРСР під час та після ІІ Світової війни

У Польщі відбудуться зйомки документального фільму «Операція «Грубешів». Стрічка створюється за підтримки Держкіно України, повідомляє прес-служба агенства.

Документальний фільм «Операція «Грубешів» розповідає про спільну боротьбу українських та польських повстанців проти радянських комуністів під час та після Другої світової війни.

«У ті роки українці та поляки були запеклими ворогами. І це робить факт їхньої бойової співпраці ще більш цінним та показовим. Один із них – спільна акція у польському місті Грубешів, під час якої був розгромлений радянський гарнізон, звільнені в’язні місцевої тюрми та знищено архів даних про переселенців», – йдеться у повідомленні.

Знімальний період триватиме до серпня 2018-го року. Зйомки фільму відбуватимуться у Грубешові, Варшаві, Любліні та Києві. Прем’єра запланована на 2019 рік.

Зйомки у місті Грубешів Люблінського воєводства Польщі пройдуть з 25 до 30 липня. Посольство України у Польщі, Генеральне консульство України в Любліні, влада Грубешова і міський музей ім. Сташице допомагатимуть у створенні картини.

Бургомістр Грубешова Томаш Зайонц надав дозвіл на зйомки фільму в місті, музеї та в інших історичних локаціях за подіями сюжету стрічки. Також були надані контакти регіонального Грубешівського товариства, де знімальна група зможе ознайомитися з архівними матеріалами 1946-го року.