Зокрема, дозвіл не надали на ввезення дитячих книг, в яких використана комуністична символіка або символіка держави-агресора

Державний комітет телебачення та радіомовлення України не дозволив ввезти в Україну 13 книг, які містять ознаки пропаганди держави-агресора. Про це інформує прес-служба відомства.

Зазначається, що дозвіл не надали на ввезення дитячих книг, в яких використана комуністична символіка або символіка держави-агресора.  Серед них і підручники англійської мови для школярів, розмальовані прапорами збройних формувань РФ.

Також заборонили ввезення книг, в яких прикладом «ефективних» порад слугують цитати Леніна та Сталіна, що є пропагандою комуністичної ідеології, забороненої в Україні. Йдеться про  книгу  Нікіти Непряхіна «Убеждай и побеждай. Секреты эффективной аргументации». Також у торговельній мережі України не буде розповсюджуватися книга Є. Торчинова «Путь запредельного: Религии мира. Психотехника и трансперсональные состояния», яка пропагує державу-агресора та розпалює міжетнічну, релігійну ворожнечу.

У дусі імперської ідеології  держави-агресора написана і книга  російського журналіста Андрєя Шарія «Балканы: окраины империй» (видавництво «Азбука Аттика»), який переповідає сентенції на кшталт «будуще связанных узами народов способна гарантировать только общая для всех Русская империя».

Експерти звернули увагу на те, що вже не вперше російські видавці пропагують імперську ідеологію.

Минулого року Державний комітет ініціював 97 відмов на ввезення 477 тис. примірників видань антиукраїнського змісту. Складено 27 адміністративно-господарських протоколів щодо порушення правил розповсюдження видавничої продукції.  Сума штрафних санкцій склала більше мільйона гривень.