Обмеження діятимуть на час воєнного стану

Під час дії воєнного стану Україна не пропускатиме на свою територію росіян чоловічої статі віком від 16-ти до 60 років. Винятком буде здійснення гуманітарної місії, наприклад, прибуття на похорон. Про це йшлося на нараді щодо посилення обороноздатності України за участю президента, передає Українська правда.

Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал повідомив, що його відомство переведено вперший рівень боєготовності, кордон охороняється за посиленим варіантом, наряди на кордоні з Росією й анексованим Кримом посилені.

«Обмежено в’їзд іноземців – перш за все, громадян Російської Федерації. Здійснюється непропуск громадян Російської Федерації віком від 16-ти до 60 років, осіб чоловічої статі», – заявив він.

«Що стосується громадян України – ніяких обмежень не існує», – уточнив Цигикал.

«У разі виникнення обстановки гуманітарного характеру пропуск громадян Російської Федерації, які їдуть, наприклад, на похорон и чи з якоюсь іншою гуманітарною метою, ми пропускаємо», – додав голова прикордонної служби.

Президент Петро Порошенко уточнив, чи це «заходи, які перешкоджають Російській Федерації формувати тут загони приватних армій, які насправді є представниками Збройних сил Російської Федерації». У такий спосіб Україна хоче не дати уникнути повторення ситуції, яка виникла в 2014 році.

«І я би посилив вимоги щодо реєстрації в областях, у яких введено воєнний стан, для громадян Російської Федерації. Пропозицію прошу внести мені протягом 24 годин, на затвердження», – додав президент.

Як відомо,  з 26 листопада до 26 грудня в 10 областях України запроваджено воєнний стан.