Стан українських доріг після зими 2017 року є рекордно поганим через погодні умови і хронічне недофінансування галузі

Україна має три сценарії будівництва та ремонту доріг, що потребують коштів на суму від 5 до 18 мільярдів гривень. 2017 року Держагентство автомобільних доріг України вирішило діяти за мінімальним планом, що передбачає будівництво не більше 700 км доріг. Про це повідомив в.о. глави «Укравтодору» Славомір Новак, передає Економічна правда.

«У грудні 2016 року на Кабміні мною було подано три сценарії ремонту та будівництва доріг в Україні. Перший – це 5 млрд. грн. на будівництво 700 км в цьому році, другий – 10 млрд. на 1200 км доріг і 73 мости, третій сценарій, при фінансуванні 18 млрд. грн. – це понад 2000 км доріг і 80 мостів», – уточнив він.

Він зазначив, що з 18 млрд. гривень, на які може розраховувати «Укравтодор», 7 млрд. підуть на погашення боргів, 3,5 млрд. – на експлуатацію, зокрема, і на ямковий ремонт доріг.

«На сьогодні ми маємо 12 млн. квадратних метрів ям і їхня кількість може зрости до 16 млн. кв. метрів», – сказав керівник агентства.

«На поточний та середній ремонт у нас є 5,3 мільярда гривень, з яких 2,8 – з держбюджету і 2,5 – це кредитні кошти, для яких ще не підписано постанову. Один мільярд – на погашення старих боргів і 1,3 млрд. – від міжнародних фінансових організацій – піде на поліпшення нашої техніки».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, стан українських доріг після зими 2017 року є рекордно поганим через погодні умови і хронічне недофінансування галузі.