міліція
Екс-міліціянти гуртуються у соцмережах, де обговорюють можливості оскарження рішень про звільнення

В Україні гостро стоїть питання подальшого працевлаштування правоохоронців. До кінця цього року в українській поліції зі 172 тисяч залишаться лише 120 тисяч атестованих співробітників. Про це йдеться в статті Deutsche welle.

Як зауважують експерти, більшість колишніх правоохоронців мають вузькоспеціалізовані знання й володіють спеціальними навичками, які в цивільному житті важко застосувати, надто коли ринок праці перенасичений, як тепер в Україні.

На думку експертів, екс-міліціонери можуть стикнутися з серйозними труднощами після звільнення, поповнити чорний ринок праці або податися в кримінальні структури.

Водночас чимало звільнених працівників правоохоронних органів сподіваються на суд. Вони гуртуються у соцмережах, де обговорюють можливості оскарження рішень МВС про звільнення та шляхи повернення на службу вже до лав Національної поліції. Також у Професійній спілці атестованих працівників органів внутрішніх справ України повідомили, що до них щодня звертаються кілька десятків звільнених міліціонерів, які не змогли чи не захотіли пройти переатестацію.

«Ми допомагаємо їм зібрати необхідні документи та подати до суду про поновлення на посаді», – розповів член президії профспілки Петро Васюк.

7 листопада 2015 року в Україні набув чинності Закон «Про Національну поліцію». Водночас Закон «Про міліцію» визнаний таким, що втратив силу.

Правоохоронці вже нової структури мають право користуватися посвідченнями, печатками, логотипами та емблемами міліції та МВС України до кінця 2016 року. Також у цей період поліцейським дозволяється носіння й використання форменого обмундирування, визначеного для працівників міліції.

Усі тимчасово призначені співробітники Національної поліції пройдуть переатестацію на постійну посаду, претенденти на керівні посади і слідчі в обов’язковому порядку пройдуть перевірку на поліграфі та співбесіду.

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.