Запроваджений штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів за вимогу печатки

Верховна Рада визнала необов’язковим використання печатки юридичними особами та фізичними особами-підприємцями. За законопроект у другому читанні проголосували 226 депутатів. Його ініціаторами виступили Владислав Голуб (фракція «БПП» і Олена Сотник (фракція «Самопоміч»). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Цей законопроект спрямований на те, щоб остаточно врегулювати це питання, зняти ті правові ризики, які несе невизначеність законодавства. Він безпосередньо стверджує, що наявність або відсутність відбитку печатки суб’єкта господарювання на документі не тягне юридичних наслідків», – зазначив глава комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

Таким чином, з документа вилучили обов’язкову вимогу про використання печатки, можливість визнання документа недійсним через її відсутність, необхідність використання печатки у взаєминах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування.

Крім того, запроваджена адміністративна відповідальність посадової особи за вимогу печатки – штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ