До реалізації проекту вже залучено українське виробництво «Турбоатом»

Міжнародна компанія Holtec International, яка спеціалізується на виготовленні обладнання в галузі ядерної енергетики, планує налагодити в Україні виробництво малих модульних реакторів для АЕС, що мають підвищений рівень безпеки, пише Укрінформ.

За словами голови «Енергоатома» Юрія Недашковського, президент Holtec International Кріс Сінгх зробив президенту Петру Порошенку цікаву пропозицію – створити в Україні хаб з поширення в Європу, Азію і Африку малих модульних реакторів з локалізацією виробництва і дуже великої кількості обладнання на українських підприємствах.

Зокрема, йдеться про реактори SMR-160, і до цієї справи вже залучено українське виробництво «Турбоатом», яке має в своїй лінійці турбіни, які підходять для цього проекту.

«Є також можливість залучити інші українські підприємства», – додав Недашковський.

Він назвав виробництво малих модульних реакторів «надзвичайно перспективним» напрямком в будівництві атомних електростанцій.

«Ці реактори мають підвищений рівень безпеки за рахунок того, що на них застосовуються пасивні системи безпеки, тобто без насосного обладнання, арматурного та багато іншого, що вимагає зовнішнього електропостачання», – пояснив глава українського підприємства.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ