Кабмін пропонує додати у законодавство окрему статтю

В Україні побільшало злочинів проти людяності. Передусім їх скоюють підтримувані Кремлем бойовики. Про це під час засідання уряду 18 травня повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає Інтерфакс-Україна.

Таким чином, Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді доповнити Кримінальний і Кримінальний процесуальний кодекс новою статтею 438/1 «Злочини проти людяності». Її санкція  передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 15 років або довічне ув’язнення.

Таке покарання пропонується передбачити за вчинення в рамках широкомасштабного або систематичного усвідомленого нападу проти цивільного населення наступних злочинів: вбивства, винищування, поневолення, депортації, ув’язнення або іншого жорстокого позбавлення фізичної свободи в порушення основних норм міжнародного права, тортур, зґвалтування, сексуального рабства.

Також в цю категорію потрапляє: примус до заняття проституцією, переслідування будь-якої групи, яку можна ідентифікувати за політичними, расовими, національними, етнічними, культурними, релігійними, ґендерними мотивами (при цьому термін «ґендерний» в контексті групи, яка може зазнавати переслідувань, поширюється тільки на дві статі – чоловічу та жіночу), насильницьке зникнення людей, злочин апартеїду, а, крім того, інші нелюдські діяння, які складаються в умисному заподіянні сильних страждань або фізичних ушкоджень, тяжкої шкоди психічному або фізичному здоров’ю людини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ