У червні в нашій державі зафіксували низку смертей від ботулізму

В Україні нарешті з’явилася сироватка від ботулізму, якої не було в нашій державі з 2014 року. Ліки канадського виробництва передали в рамках програми розвитку ООН. Про це поінформувала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає 24 канал.

Варто зазначити, що впродовж трьох років кошти на закупівлю цих ліків навіть не закладали у бюджет. Однак, нинішня поставка дає змогу сформувати базовий запас, який використають для негайного лікування нових випадків зараження ботулізмом.

При цьому чиновниця закликала громадян стежити за харчуванням, споживати лише якісні продукти, а не економити на їжі.

Нагадаємо, у червні в Україні зафіксували низку смертей від ботулізму. Всі жертви вживали в’ялену рибу, що її придбали у супермаркетах. Очільник Держпродспоживслужби Володимир Лапа заявив, що загострення ситуації із захворюванням на ботулізм пов’язано з недотримання технології виробництва, умов зберігання та реалізації продукції.

Варто зазначити, що після того як Кабмін вирішив ліквідувати Державну санітарно-епідеміологічну службу, експерти радять українцям самим дбати про те, якої якості продукти вони купують.

Довідка: Ботулізм – важке токсичне інфекційне захворювання, в результаті якого вражається нервова система. Важка форма захворювання може призвести до летального результату.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ