В Україні немає побутового патріотизму, лише крайнощі – Скрипка

Відомий український музикант, лідер гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка, говорячи на тему перебування України під гнітом Росії, в інтерв’ю Ліга.нет озвучив свою версію, як державі вийти з цієї скрутної ситуації.

«Сотні років ми перебуваємо під гнітом Росії, так що ця спочатку зовнішня проблема тепер пустила в нас глибоке коріння. Хоча, безумовно, це явище серйозно підживлюється ззовні», – підкреслив артист.

За його словами, «перш ніж вирішити, що робити, ми повинні поставити правильний діагноз. А потім визначити послідовність кроків: що ми робимо».

«Моя стратегія, моя думка – ми повинні побудувати свій інформаційний і культурний простір. Зараз він не сформований. Ми все ще живемо в російському інформаційному шлейфі і досить закриті від Європи, США, не кажучи вже про Польщу, Молдову, Румунію, Білорусь», – зазначив Скрипка.

Крім того, він порівняв Україну з Францією з огляду на патріотизм.

«Якщо у Франції ти будеш хоча б намагатися говорити французькою мовою, для тебе відчиняться всі двері і перспективи. При цьому французи – не расисти, вони дуже відкриті до інших культур. Але базові речі – мову, культуру, історію – захищають, не замислюючись», – наголосив музикант.

Він також зауважив, що в Україні побутового патріотизму не існує.

«Є тільки крайнощі. Одна з них – глибоке «ватнічество», яке просто проникає, як спори, по всій території. Нам абсолютно все одно, якою мовою говорити, але ми чомусь говоримо саме російською, а не українською. Це наші подвійні стандарти. Не багато хто розуміє, що в ефірі має бути українська мова, і не якісь там жалюгідні 25-35%. З іншого боку – є показний патріотизм з боку влади, який часто закінчується пафосними словами», – підсумував артист.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ