Ідею введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту підтримують понад 60% опитаних громадян

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова провели дослідження на тему ставлення українців до долі окупованого Донбасу. З’ясувалось, що майже дві третини наших співвітчизників готові йти на компроміс та погодились би на введення миротворців до східних регоінів України.

Таким чином, згідно з опитуванням, 70% українців згодні на компроміс заради досягнення миру на Донбасі. Лише 18% вважають, що окупований Донбас потрібно повертати силою.

В той же час, 52% українців  вважають, що компроміс щодо Донбасу не повинен зачіпати інтереси України, а 18% готові йти на будь-які поступки заради миру. При цьому готовність до компромісів знижується залежно від віддаленності регіону від військових дій: на сході України на будь-які компроміси згоден кожен четвертий респондент, а на заході – кожен десятий.

Найбільш дієвими серед запропонованих рішень задля встановлення миру на Донбасі респонденти вважають міжнародний тиск на Росію для того, щоби вона відмовилась від втручання у конфлікт на Донбасі (38%), та успішну відбудову нормального життя на підконтрольній території Донецької та Луганської областей (28%).

У порівнянні з минулим роком зменшилась кількість осіб, які вважають, що для встановлення миру потрібно припинити фінансування окупованих територій сходу (з 20% до 11%), визнати російську мову другою державною (з 11% до 5%) та впровадити федеративний устрій в Україні (з 7,5% до 5%).

Зросла підтримка ідеї введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту – вона становить уже понад 60%, а 20% населення виступають проти. Лише на півдні країни противників миротворців дещо більше за прихильників (38% супроти 36%).

При цьому 55% українців бачать окуповані території сходу у складі України на довоєнних умовах. Ще кожен п’ятий респондент схиляється до можливості надання цим територіям більшого рівня автономії у складі України, близько 9% підтримали самостійне існування цих утворень або їхнє приєднання до складу Росії.

Порівняно з минулим роком скоротилася підтримка пропозиції надати більше прав нині непідконтрольним територіям. Найбільша підтримка надання автономного права самопроголошеним «ДНР» та «ЛНР» – на сході (28%), але й там це меншість, а більшість (47%) воліє, щоби ці території залишалися у складі України у довоєнному статусі.

Дослідження проводили з 9 по 13 червня. Соціологи опитали 2018 респондентів старше 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ