У проекті «Укравтодору» ширина смуги руху в містах передбачена на рівні 3,0 м, житлових вулиць та проїздів – 2,75 м, магістральних доріг у великих містах – 3,5 м

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розглядають проект державної будівельної норми, згідно з якою пропонуюється зменшити ширину смуги для руху на міських автошляхах. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на прес-службу «Укравтодору».

У проекті ширина смуги руху в містах передбачена на рівні 3,0 м, житлових вулиць та проїздів – 2,75 м, магістральних доріг у великих містах – 3,5 м.

Наразі згідно з будівельними нормами ширина смуги руху становить 3,75 м – для І та ІІ категорій дороги, 3,50 м – для ІІІ, 3,0 м – для IV, а для V категорії ширина проїзної частини передбачена на рівні 4,5 м без розділення її на смуги руху.

У населених пунктах, в яких діє обмеження швидкості до 60 км/год, дозволяється звужувати ширину смуги руху до 3,25 м зі встановленням дорожніх знаків.

Водночас в «Укравтодорі» розглядають питання зменшення швидкості руху при в’їзді в населені пункти шляхом влаштування засобів її примусового зниження. Для цього використовуватимуться шикани – послідовність тісних звивистих поворотів (зазвичай у формі літери «S») на трасі, що призначені на міських вулицях для цілеспрямованого уповільнення автомобілів. Нині вивчають питання розроблення  відповідних проектних рішень.

За інформацією «Укравтодору», щороку в Україні стається до 180 тисяч дорожньо-транспортних пригод, в яких гинуть до 5 тисяч осіб та травмуються близько 30 тисяч. До 80% таких ДТП стаються в населених пунктах. Основними причинами таких пригод є порушення водіями швидкісного режиму, що призводить до зіткнень та наїзду на пішоходів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ