Комісія обіцяє провести додаткові консультації з Кабміном щодо збільшення субсидій на послуги з транспортування та розподілу газу

Нацкомісія, що здійснює регулювання в царині енергетики та комунальних послуг, обіцяє призупинити дію свого рішення про запровадження абонплати за газ. Про це повідомляє прес-служба НКРЕКП.

«Рішення Регулятора по запровадженню тарифів на транспортування та розподіл природного газу буде призупинено з метою забезпечення непідвищення загального рахунку для населення», – йдеться у повідомленні.

Розгляд відповідного питання винесли на розгляд під час засідання комісії, що відбудеться 10 квітня.

Комісія обіцяє доопрацювати своє рішення та провести додаткові консультації з Кабінетом міністрів щодо збільшення субсидій на послуги з транспортування та розподілу газу.

Також регулятор планує надати населенню з найменшим споживанням додатковий період для адаптації та «перенести запровадження окремої плати для цієї категорії споживачів до ухвалення рішення щодо зниження тарифів на теплову енергію».

У НКРЕКП нагадали, що абонплату запровадили з урахуванням досвіду країн ЄС та погодили з органами виконавчої влади.

Нагадаємо, Нацкомісія з держрегулювання у царині енергетики і компослуг затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Плату з 1 квітня повинні були платити споживачі щомісяця, незалежно від фактичного обсягу споживання. Абонплата нараховуватиметься на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника).

Відповідно до рішення комісії, з 1 квітня споживачам буде нараховуватися плата за газ, як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями.

Згодом прем’єр-мінстр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін вимагатиме переглянути це рішення НКРЕКП. Президент Петро Порошенко також заявив, що рішення про запровадження абонплати на газ має бути призупинено.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ