На кордоні у громадян РФ зніматимуть відбитки пальців

Щоби потрапити на територію України, з наступного року громадяни Російської Федерації повинні будуть пройти процедуру попередньої електронної реєстрації. Для цього на всіх пунктах перетину державного кордону буде створена відповідна технічна інфраструктура. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, передає Українська правда.

«Тобто громадянин РФ, який має бажання прибути на територію України, повинен заздалегідь зареєструватися і надати МЗС необхідні дані, що їх визначатиме МЗС», – додав секретар Ради нацбезпеки.

За його словами, також запроваджується вимога щодо обов’язкової реєстрації громадян Російської Федерації, які знаходяться на території України, в місці їхнього тимчасового перебування та вимога щодо подачі інформації про їхнє пересування в межах нашої держави.

Турчинов також розповів, що на кордоні пропуск здійснюватиметься за біометричними паспортами.

«А також здійснюється зняття біометричних даних (відбитків пальців) для громадян інших країн і осіб без громадянства, крім держав із якими Україна має відповідні угоди. Тобто зрозуміло, що в першу чергу це буде стосуватися російських громадян», – уточнив він.

Для технічного забезпечення цього питання прикордонникам спрямують 300 мільйонів гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ