Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» здатний знаходити та точно вражати цілі

На Чернігівщині на полігоні Гончарівське відбулися випробування безпілотника ударної дії, який є продуктом кооперації українського підприємства «Чезара» з польськими партнерами. Про це повідомляє прес-служба Ради нацбезпеки та оборони України.

Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» складається з однієї розвідувальної та трьох ударних бойових машин, тому він здатний знаходити та точно вражати цілі, використовуючи, залежно від завдань, боєприпаси фугасної, осколково-фугасної та термобаричної дії.

Випробування відбувались 14 вересня у надзвичайно складних метеоумовах, оскільки пориви вітру сягали 14-17 метрів на секунду.

За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова, після завершення випробувань, наступний крок – поставити безпілотники на озброєння та ефективно використовувати у бойових умовах.

Секретар РНБО України після наради з виробничниками та військовими повідомив, що найближчим часом будуть представлені нові моделі ударних БПЛА «значно більшої дальності застосування та з потужнішими бойовими характеристиками».

Нагадаємо, раніше Секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що п’ять відсотків ВВП на оборонний бюджет є «аксіомою для бюджетної політики» країни. Кожна копійка коштів матиме реальне наповнення і допоможе посилити українську армію, уточнив він.

Окрім того, відмінністю цього бюджету буде те, що основне його фінансування відбуватиметься із загального фонду, який складатиме близько 156,4 млрд. гривень. Спеціальний фонд формуватиметься виключно на підставі пропозицій силових міністерств та відомств і складатиме близько 6,3 млрд. грн, тобто загальне фінансування повинне бути не менше 162,7 млрд. грн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ