Над стрічкою працював музикант зі списку осіб, які становлять загрозу для нацбезпеки України

В Україні заборонили прокат стрічки російського режисера Алєксєя Учителя «Матильда». Причною став той факт, що над фільмом працював музикант зі списку осіб, які становлять загрозу для нацбезпеки України. Про це розповів член експертної ради при Держкіно, книговидавець Дмитро Капранов, передає Радіо Свобода.

«От зараз ми не дозволили прокат «Матильди» за формальним критерієм. Там музикант, який там все це діло робив. Він у «чорному списку». Наші глядачі можуть спитати: як так, всього лише музикант, а ви забороняєте. А у відповідь я можу сказати: ви готові купувати на базарі кавуни з нітратами? Так, там є вітаміни, але там є і нітрати. Ці люди з «чорного списку» – це нітрати, вони є, значить, продукція вважається отруйною», – пояснив Капранов.

Прізвище музиканта Дмитро Капранов не уточнив.

Нагадаємо, Міністерство культури України, на підставі звернення СБУ, розширило перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці. До списку внесли кінорежисера Нікіту Міхалкова, музикантів Дмітрія Фоміна та Васілія Вакуленка (репер «Баста»), а також ведучого Дмітрія Шепелєва.

Як відомо, фільм Алєксєя Учителя «Матильда» розповідає про стосунки майбутнього імператора Ніколая II і балерини Матильди Кшесинської. У Росії проти стрічки найбільше виступала колишній «прокурор» анексованого Криму, незаконно обрана до Держдуми Росії Наталія Поклонська. Вона вважає, що фільм ображає почуття вірян. В РФ послідовники «няші» навіть спалили кінотеатр на знак протесту проти стрічки.