Мартін Шульц стане важливим партнером для України?

Між колишнім очільником Європарламенту Мартіном Шульцем і Росією не буде хороших відносин через Україну. Так вважає журналіст, публіцист і політичний оглядач Віталій Портніков, про що він пише у статті для «Радіо Свобода».

«Кандидат на посаду федерального канцлера ФРН від соціал-демократів, колишній голова Європейського парламенту Мартін Шульц заявив про порушення Росією міжнародного права у зв’язку з діями в Україні», – підкреслив Портніков.

Як він зауважив, Шульц відомий своєю жорсткою позицією щодо ролі Росії у світі. Тому, стверджує журналіст, якщо соціал-демократи увійдуть до нового уряду Німеччини, цю позицію буде збережено. А це не входить у плани Росії, яка використовувала керівництво соціал-демократів Німеччини для просування своїх ідей.

Найбільш імовірно, що саме  Шульц обійме посаду віце-канцлера і міністра закордонних справ Німеччини.

«А це означатиме, що в України з’явиться важливий партнер у діалозі щодо Мінська та в інших кризових питаннях. Партнер, у якого немає сумнівів щодо російської причетності і російської відповідальності. Таких партнерів на Заході в України має бути якомога більше», – наголошує Портніков.

Крім того, переконаний він, обрання Шульца главою МЗС є важливим як для України, так і для інших європейських країн. «Лише чесне розуміння того, що Росія порушує міжнародне право і проводить агресивну політику, допоможе країнам Заходу змусити Кремль відмовитися від такої політики».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ