Всеволод Ковальчук обіцяє, що поки віялових відключень світла не слід боятися

Тимчасово виконуючий обов’язки директор НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук заявив, що понад 40 днів енергосистема країни зможе працювати у сталому режимі – передає 24.

В «Укренерго» повідомили, що нині накопичено 900 тисяч тонн антрацитового вугілля. Саме його купують у терористів із ОРДЛО. В умовах надзвичайних заходів в енергетиці теплоелектростанції споживатимуть 20 тисяч тонн на добу.

«Понад 40 днів енергосистема України зможе пропрацювати в сталому режимі без якихось знакових подій, тобто без наслідків для кінцевих споживачів. Якщо кожен з нас прийде додому і увімкне на дві лампочки менше, то ми зробимо велику користь і для себе, і для всієї країни», – підкреслив Ковальчук.

За його словами, після завершення опалювального періоду запаси антрацитового вугілля потрібно буде поповнити, допоки електростанції не будуть переобладнані на інший тип твердого палива.

Слід зазначити, що увечері 16 лютого Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури».

«Кабінету Міністрів України невідкладно вжити вичерпних заходів щодо диверсифікації джерел постачання вугілля в Україну та створення резерву енергетичного вугілля; забезпечити тимчасово, до повного подолання кризових явищ в енергетиці, припинення експорту з України вугілля кам’яного марки антрацит», – ідеться у документі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ