В Україні переходять до наступного етапу, коли треба збирати собор для об’єднання українських церков

В Українській православній церкві Київського патріархату розраховують, що Вселенський патріархат надасть Україні томос під час засідання Синоду в другій половині листопада. Про це заявив архієпископ Євстратій Зоря, передає Громадське.

«Найближча дата, яка може бути, – це наступне засідання Синоду Константинопольського патріархату, яке має відбуватися в другій половині листопада», – сказав він, відповідаючи на запитання щрдо термінів надання томосу УПЦ КП.

«Ми будемо робити все, що від нас залежить, щоби це відбулося якнайшвидше», – наголосив він.

Він розповів, що зараз в Україні переходять до наступного етапу, коли треба збирати собор для об’єднання українських церков.

«Дотепер не було можливості зібрати собор, бо представники УПЦ Московського патріархату не могли взяти в ньому участь: їм потрібно було запевнення», – пояснює Зоря.

За його словами, на посаду голови Єдиної помісної церкви УПЦ КП висунуть кандидатуру патріарха Філарета, адже з нього зняли анафему. Водночас, буде можливість висунути й інші кандидатури.

«Після голосування, виборів цей предстоятель повинен отримати від Константинопольського патріархату томос, як фізичний документ, як грамоту. І цей етап ми завершимо», – додав архієпископ.

Після отримання томоса в Україні почнеться більш широка справа єднання православ’я навколо Єдиної помісної православної церкви.

«Ми вважаємо, що в основному цей процес мав би відбутися за 3-4, може, 5 років», – резюмував він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 жовтня на засіданні Синоду Константинопольського патріархату було ухвалено рішення продовжити процедуру надання томоса про автокефалію української церкви.

У Російській православній церкві пообіцяли «жорстку відповідь» на дії Константинополя щодо України.

«Відповідь буде найрішучішою і жорсткою, адекватною ситуації, що склалася», – сказав секретар відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук.

Засідання Синоду РПЦ відбудеться 15 жовтня в Мінську.