Віце-прем’єр Геннадій Зубко повідомив, для глобальної модернізації житлового фонду України потрібно 10 років

Кабінет Міністрів України поставив завдання зменшити приблизно на 30% загалом по країні споживання газу, який витрачається на виробництво тепла. До 2020 року можна зменшити витрати газу в цілому на 50% – із 18 до 9 мільярдів кубометрів. Про це повідомив віце-прем’єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, передає прес-служба відомства.

Зубко наголосив, що, згідно із законом, державна підтримка на енергоефективні заходи може бути надана тільки там, де є облік, і де можна оцінити, наскільки зменшилося споживання після модернізації.

За словами віце-прем’єра, встановлення будинкових лічильників тепла має бути забезпечено упродовж року року, будинкових лічильників гарячої та питної води для нежитлових будівель – також упродовж одного року, для житлових будівель – двох років. Це дає, щонайменше, 20% економії. Встановлення прибудинкових індивідуальних теплових пунктів, які регулюють кількість подачі енергоносія, заощаджує ще 15-17% витрат. Окрім того, де здійснена санація та реновація будівель, витрати зменшилися на 65%.

У цілому, для глобальної модернізації житлового фонду України потрібно 10 років, резюмував Геннадій Зубко.

Варто зазначити, що станом на серпень 2017-го року середній по країні показник оснащеності загальнобудинковими приладами обліку становить 70,47%. У Києві цей показник – 95%, у Луцьку – 100%. Але у Тернополі встановлено всього 10%, а у деяких містах – 25-30%. Хоча переважна кількість сягнула планки у 60%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ