Павло Розенко переконаний: про покращення життя свідчить зменшення кількості субсидіантів

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко переконаний, що зменшення кількості субсидій для населення пов’язане зі зростанням українського добробуту і, відповідно, спроможністю самостійно сплачувати житлово-комунальні послуги, передає Народна правда.

Розенко нагадав, що з 1 січня 2018 року розмір мінімальної заробітної плати підвищиться на 20%. При цьому ціни на газопостачання та інші комунальні послуги цього сезону не збільшаться.

Система розрахунку субсидій зміниться через тенденції зростання зарплат та пенсійних виплат. Якщо розмір пенсії ще півроку тому був 1700 гривень, то зараз, після запровадження пенсійної реформи, очікується, що її рівень буде приблизно на рівні 2300 гривень.

«Виходить так, що нас спочатку критикували за те, що, мовляв, надто багато людей отримують субсидії, мовляв, «дайте людям гроші, навіщо ви їм даєте субсидії»… А сьогодні, коли ми людям даємо гроші, і, очевидно, що кількість субсидіантів зменшується, нам починають дорікати, мовляв, чому зменшуєте кількість субсидіантів», – сказав Розенко.

Нагадаємо, 4 грудня Петро Порошенко анонсував імовірне збільшення мінімальної заробітної плати до 4,1 тис. гривень 2018 року. Того ж дня ввечері в ефірі одного з українських телеканалів Володимир Гройсман заявив, що наступного року середня заробітна плата може зрости до 10 тисяч гривень. Складно навіть уявити, яке «зростання добробуту» чекає на українців, особливо зважаючи на той факт, що Національний банк констатує: підвищення з 2017 року мінімальної заробітної плати додало 2-2,5 процентних пункти до інфляції поточного року, а підвищення пенсій з жовтня додасть ще 0,3-0,6 п.п.