Закон і надалі передбачає використання показань квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги

В Україні набув чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». У зв’язку з цим Кабінет міністрів надав роз’яснення, як обліковуватимуть тепло і воду згідно з новим законом. Про це йдеться у повідомленні Урядового порталу на сторінці у Facebook.

«Один із головних міфів – начебто закон дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників. Насправді, якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні)», – пояснюють в уряді.

Зазначається, що вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії/води, що її спожили в будівлі. Тобто саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі.

Цей обсяг необхідно «розподілити» між споживачами в будинку – тобто визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники.

Також, як наголошується у повідомленні, закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показників квартирних лічильників.

Завдяки такому підходу розв’язуватиметься проблема «різниці в показаннях» (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового внаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їхній незадовільний стан.

«Отже, закон і надалі передбачає використання показань квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги», – резюмують у Кабміні.

2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Його мета -…

Posted by Урядовий портал on Sunday, September 10, 2017

Нагадаємо, Верховна Рада 22 червня 2017 року схвалила обов’язкове встановлення лічильників води і тепла.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ