Відомий у бізнесових і політичних колах депутат Київської обласної ради від «БПП» В’ячеслав Соболєв, якому останнім часом активно закидають причетність до фінансування терористів, в інтерв’ю виданню From-ua називає це «брудною інформаційною кампанією» і «рейдерською атакою».

Подаємо (зі скороченнями) текст інтерв’ю.

«В’ячеслав Соболєв у минулому дуже впливовий політик. У його ресторані «Маріо», що в центрі міста, постійно зустрічаються як представники минулої, так і чинної влади. Останнім часом Соболєв усе частіше фігурує в Facebook-дискусіях як особа, яка фінансує тероризм. 2014 року Соболєв розлучився з дружиною Світланою Шпігель (колишня дружина Ніколая Баскова), як він каже, через політичні обставини. Дружина Світлана слідом за своїм батьком, сенатором Держдуми РФ Борисом Шпігелем, підтримала анексію Криму і окупацію Донбасу. Сам В’ячеслав Соболєв вступив до пропрезидентської партії «Солідарність».

Інтерв’ю було б абсолютно звичайним, якби не низка викриттів, які стосувалися активістів, що постійно атакують Соболєва. Такий собі Валентин Бєлінський, який писав викривальні пости і на якого посилалися поважні ЗМІ, виявився неіснуючою особою. «Кореспондент» докладно описав, як формувалась атака на Соболєва. І саме тому він став нам цікавий. Ми хочемо отримати відповідь на два основних запитання – чи фінансує він тероризм і якщо ні, хто є замовником кампанії проти нього, про яку він заявляв кореспондентам сайту «Подробиці» і заявляла його адвокат Аліна Большакова виданню «Вести».

– Пане Соболєв, ви займаєтеся велосипедним спортом, і ваші опоненти кажуть, що ви 2013 року швидко на цьому велосипеді втекли з України.

– Ні, це не так. У 2014 році я був обраний депутатом Київської обласної ради від «БПП». З того часу я активно працюю з виборцями, займаюся питанням капітального ремонту доріг в області (раніше про це також повідомляли журналісти 112 каналу – ред.). Я продовжую жити в Україні, працювати в Україні і як народний представник продовжую бути вірним громадянам.

– Ви заявляли журналістам сайту «Апостроф», що проти вас іде «брудна інформаційна кампанія». Ваші опоненти оперують документами, в яких ви є власником мережі супермаркетів «Обжора», і як відомо, вона продовжує працювати в «ДНР/ЛНР».

– Я продав мережу супермаркетів «Обжора» ще в 2007 році. Коли тільки почали з’являтися перші публікації про нібито мою причетність до фінансування тероризму, Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що я надав всі документи про мою непричетність до «Обжори». Партія була готова зняти мене з виборів, але, розібравшись, не стала цього робити.

Зараз у моїй власності є нерухомість в Маріуполі та Києві, яка і стала метою рейдерських атак і брудною інформаційною компанії проти мене. Мої опоненти найняли PR-компанію, яка публікувала різні підробки проти мене. Я радий, що політологи розібралися в ситуації і дали їй коректну оцінку – рейдерство (ймовірно, йдеться про публікації Анни Бикової для видання «Кореспондент» – ред.).

Слід зазначити, що інформацію про фейковий активіста підтвердили журналісти телеканалу News One.

– У своїх попередніх інтерв’ю ви ображали громадського активіста Масі Найєма і побічно все ж підтвердили причетність до мережі «Обжора». Ви собі суперечите?

– Немає ніяких попередніх інтерв’ю. Тексти, які були розміщені на «Обозревателе» і газеті «Вести» – підроблені. Я цих інтерв’ю не давав. Після звернення мого адвоката, редакція «Обозревателя» зняла передрукований текст (матеріал, дійсно, відсутня на сайті), а газета «Вести» теж видалили матеріал і поставили спростування. Цей текст зараз тиражують тільки сайти, в яких не відомі ні редактори, ні журналісти. Такі називають «зливні бачки».

У Мережі з’являється дуже багато фейкових сторінок, з яких від мого імені робляться заяви. Це все фейки. Ми з ними боремося, але вони як гриби після дощу множаться. Моя сторінка в Facebook тільки одна.

– Але що стосується Масі Найєма, чи були образи? Є опубліковане аудіо вашої розмови з журналістом, де ви Найєма ображаєте.

– На цьому аудіо, про яке ви говорите, не мій голос. Ви можете його порівняти з моїм справжнім голосом (відзначимо, голос на раніше опублікованому аудіо і голос В’ячеслава Соболєва дійсно відрізняються – ред.). Масі Найєма я не ображав, хоча до нього є запитання. Він так само публікував фейкові документи, як і блогер Бєлінський (фейковий, про який писав News One – ред.). Робив він це зумисне або просто повівся на «суспільну значимість» – сказати складно. Правової оцінки тут немає. Вона може бути тільки політична. І тут я вважаю, що брат депутата-реформатора не може собі дозволити публікувати недостовірну інформацію.

– Як ви вважаєте, чому Найєм публікував недостовірну інформацію про вас?

– Він блогер. А блогери тим і відрізняються від вас, журналістів, що можуть публікувати інформацію, не перевіряючи її достовірність. Вони женуться за сенсаціями і підписниками, забуваючи про відповідальність перед суспільством. Громадянську, політичну відповідальність. Експерти неодноразово підкреслювали, що матеріали, де фігурує і фейковий активіст Бєлінський, і юрист Масі Найєм – сумнівної якості, мають ознаки «джинси» (імовірно, знову йдеться про розслідування політолога Ганни Бикової для видання «Кореспондент» – ред.).

Політолог Кирило Молчанов, який теж знався на ситуації навколо мене і спочатку зайняв до мене дуже критичну позицію, після вивчення всіх документів вибачився і написав про це на сайті Ліги (Кирило Молчанов – політолог, один з найвідоміших в Україні – ред.).

– Чи правильно я розумію, що ви не маєте відношення до «Обжори» та документи, які свідчать проти вас, підроблені? І паспорт громадянина Російської Федерації?

– Так, абсолютно підроблені. Як і інтерв’ю, які я не давав. Я є тільки громадянином України.

– Тоді чому ви як громадянин України не приїдете до Києва, щоби відповісти на запитання правоохоронців? Ви ж зараз у США, так?

– Я перебуваю в США за станом здоров’я. Старі спортивні травми велосипедиста дають про себе знати, мені необхідно пройти повний курс реабілітації. Почався він в Україні, але наші фахівці рекомендували продовжити його в Штатах. Але це не означає, що я переховують від когось. Із боку правоохоронних органів до мене немає запитань. Люди, які замовили на мене брудну кампанію, не змогли роздобути будь-які факти мого зв’язку з терористами. Вони фальсифікували документи і подавали їх в ГПУ і Національну поліцію, але там швидко розпізнали фальшивку.

– Чи відомо вам, хто стоїть за інформаційною атакою на вас?

– Безумовно, я знаю, хто стоїть за цим рейдерським захопленням. Я переконаний, дискредитація мене – це перший етап у цій рейдерській схемі. Зараз ми визначили виконавців і плануємо подати на них до суду. Головний же замовник поки що залишається за кадром.

– Дивно виходить: ви знаєте хто організував кампанію проти вас, але не хочете публічно назвати їхні прізвища?

– Ці люди пов’язані з суддівським корпусом і причетні до фінансування тероризму. Зараз я і мої адвокати збираємо докази, щоби передати їх європейській та українській юстиції. Я прошу трохи почекати і ми обов’язково надамо всі документи. Ці люди постійно займаються рейдерством і вже є достатньо доказів на кожного з них.

– Ще одне питання стосується питання вашої колишньої дружини, Світлани Шпігель. Ви підтримуєте стосунки з нею або її батьком?

– Я б не хотів обговорювати це питання. Якщо вас цікавить, чи підтримую я відносини зі своїм колишнім свекром – абсолютно ні. Після 2014 року він пообіцяв зробити мене нев’їзним у Росію. І слова свого дотримався».

Джерело: From-ua

БЕЗ КОМЕНТАРІВ