Експерт упевнений, що Україна уже скоро отримає безвізовий режим

Експерт-міжнародник Максим Ялі в ефірі Обозреватель.Live висловив думку, що Європейський Союз уже усвідомив – Україні набридла тривала епопея з «безвізом», тому Брюссель не буде зволікати із затвердженням фінального рішення з цього питання.

Відповідаючи на питання, чи може Україна вплинути на підсумкове голосування у Європарламенті щодо «безвізу», Ялі запевнив, що в силу вступають чинники, які не залежать від України.

«Усі причини відкладання «безвізу» – у самому Євросоюзі», – переконаний фахівець.

«Ми останні необхідні кроки зробили, зокрема це е-декларації… ЄС визнав, що Україна всі вимоги виконала… Ми нічого не встигнемо зіпсувати, нині м’яч на стороні ЄС», – підкреслив експерт.

Крім того, він зауважив, що в ЄС враховують появу в України «негативного осаду» унаслідок тривалого скасування візового режиму.

«Звичайно, ЄС виконує свої обіцянки, і тут вже наступають репутаційні моменти, які розуміють у Брюсселі. Вони розуміють, що затягувати надання «безвізу» не має ніякого сенсу», – стверджує Ялі.

Крім того, він припустив, що на ситуацію з «безвізом» можуть вплинути зовнішні фактори.

За словами фахівця, якщо у ЄС зіпсуються стосунки з Туреччиною, то Брюссель може скасувати укладену з Анкарою угоду щодо мігрантів. У свою чергу, це загострить кризу з нелегалами у Європі. Ялі сказав, що такий сценарій можливий ближче до осені 2017 року, коли в Німеччині стартують парламентські вибори.

Щоправда, упевнений Ялі, ЄС не ітиме назад – рішення про те, що Україні надається «безвіз» уже є».

На думку експерта, в Україні спокійно сприймуть скасування візового режиму з ЄС, оскільки «ця епопея з «безвізом» уже набридла українському суспільству, було вже стільки «підсумкових» дат. Суспільство вже не реагує на це так гостро. Ейфорії не буде. Вона була можлива рік тому».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ