У Адміністрації президента Петра Порошенка нервово сприймають критику з боку високопосадовців та експертів у США
У Адміністрації президента Петра Порошенка нервово сприймають критику з боку високопосадовців та експертів у США

Скандали в українській верхівці та бездіяльність прокуратури в питанні боротьби з корупцією та притягненні до відповідальності представників колишнього режиму, раніше звинувачених у зловживанні владою, призводять до розчарування деяких європейських і американських чиновників в Україні.

Про це пише видання The Wall Street Journal з посиланням на західних чиновників, які займаються Україною.

Видання звертає увагу на те, що українська влада не доклала зусиль для того, щоби притягнути до відповідальності тих представників режиму екс-президента Віктора Януковича, які після його втечі з країни, залишилися в Україні.

«Оскільки Київ не висунув проти них кримінальних звинувачень, чиновники ЄС заявили, що санкції проти відповідних осіб можуть бути зняті вже навесні», – пише видання.

Чиновники також розповіли про окремі негативні настрої щодо України в європейських інститутах.

«Існує занепокоєння, що протягом року всі ці люди (представники колишнього режиму, на яких раніше було накладено санкції з боку Заходу) отримають доступ до своїх активів на Заході. Після цього ніхто більше не підтримає санкції повторно. Багато чиновників ЄС ситі по горло Україною», – наводить слова одного зі своїх анонімних співрозмовників видання.

Автор матеріалу звертає увагу на низький рейтинг глави уряду Арсенія Яценюка на тлі звинувачень в корупції. А також на зростання невдоволення президентом Петром Порошенком через небажання звільнити Генерального прокурора Віктора Шокіна.

Співрозмовник також розповів, що в Адміністрації президента України болісно сприймають критику, навіть коли вона звучить із вуст представників США, які послідовно й рішуче підтримують Україну.

Зокрема, у відповідь на критику ГПУ з боку посла США в Україні Джефрі Пайетта, в АП нібито відповіли: «Як він може таке говорити? Ми не якась бананова республіка, де можна говорити, що захочеш».

Читайте: Після критики Байдена з приводу корупції Яценюк не дуже міцно сидить у сідлі, – Der Standard

БЕЗ КОМЕНТАРІВ