Підприємець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, співзасновник проекту «Нова Країна» Валерій Пекар

Студенти часто просять коротко і повно описати, що відбувається в Україні. Я знайшов такий спосіб це зробити.

Україна веде шахову гру на трьох дошках: економіка, війна, справедливість. Це три ключові теми порядку денного для країни. Гру на різних дошках ведуть різні команди з різною мотивацією, досвідом та рівнем компетентності.

1. На дошці «економіка» гру веде уряд, і на цій дошці Україна буде вигравати завдяки вірній стратегії та професіоналізму – буде економічне зростання.

2. На дошці «війна» гру веде президент із помічниками, і на цій дошці Україна буде програвати через малоросійство та некомпетентність (навколо президента немає ні військових, ні дипломатичних радників).

3. На дошці «справедливість» гру ведуть Коломойський з Богданом та посіпаками, і на цій дошці буде нічия. Тиск іноземних партнерів та громадянського суспільства не дозволить зробити аж надто великих поступок групам інтересів, але й доброчесної та незалежної системи правосуддя не варто очікувати.

Парламент не є гравцем, він є технічним засобом, що мовчазно забезпечує гру на всіх трьох дошках: виграш – на першій, програш – на другій, нічию – на третій.
Настане момент, коли гра на другій та третій дошках почне критично впливати на першу: збільшення безпекових ризиків та відсутність чесних судів заважатиме економічному зростанню. Це буде наступного року, точні дати і форми передбачити поки що неможливо.

Тримайте капелюхи, щоб не знесло вітром змін.

Джерело: Валерій Пекар