Долар може подешевшати до 20 гривень 

Курс долара в Україні може змінитися у двох напрямках – або американська валюта подешевшає до 20 гривень за долар, або подорожчає до 31 гривні. Такий прогноз зробив президент Українського товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров, передає Мінфін.

Ревальвація до 20 гривень за долар може статися у разі реалізації «казкового» сценарію.

«Має бути швидке відкриття ринку землі з її продажем тільки за гривню і створенням такого фінансового інструменту як «земельний бон». За таких умов в країну прийде величезна кількість валюти», – сказав Прозоров.

Однак в цьому випадку, за його словами, в результаті ревальвації істотно зросте ВВП в доларовому еквіваленті, а значить – зростуть виплати за зовнішніми боргами минулих років.

«Це істотний запобіжник, який не дасть суттєво зміцнюватися гривні навіть за найоптимістичніших сценаріїв», – вважає Прозоров.

Верхня планка валютного курсу – близько 31 гривні за долар, спрогнозував він. Однак, найімовірніше, буде реалізований «середній» сценарій зміни курсу гривні, а саме станеться незначна девальвація в межах 27,5-28,5 грн. за долар, резюмував аналітик.