Заступник глави АП Костянтин Єлісєєв досяг домовленості за підсумками зустрічі з державним секретарем Польщі

Україна і Польща домовилися про спільну роботу над скороченням списку українців, яким заборонено в’їзд на польську територію. Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Єлісєєв повідомив, що така домовленість була досягнута за підсумками зустрічі з державним секретарем – керівником канцелярії президента Польщі Кшиштофом Щерським.

«Ми домовилися працювати спільно, щоб його оптимізувати. Йдеться про значне скорочення, тому що не повинні, на наш погляд, страждати від цього, наприклад, історики, представники громадянського суспільства», – сказав Єлісєєв.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський оголосив, що його відомство створює «чорний список» українців (зокрема держпосадовців та політиків), котрим буде офіційно заборонено в’їзд до Польщі. При цьому ці прізвища не озвучуватимуть. Міністр пропонує, щоб усі, хто буде у списку, вже на кордоні з’ясовували, чи можуть вони потрапити до Польщі.

Згодом Ващиковський уточнив, що йдеться про тих, хто на рівні влади блокує ексгумацію польських поховань в Україні та встановлення на цих місцях пам’ятних знаків. Позицію Ващиковського щодо обмежень на в’їзд підтримав і президент Анджей Дуда.

18 листопада польські прикордонники не пропустили до Польщі Святослава Шеремету. Йому повідомили, що в’їзд у Польщу і Шенґенську зону заборонено на рік.

Читайте: Голова Інституту нацпам’яті Польщі: Петлюра може об’єднати поляків та українців

БЕЗ КОМЕНТАРІВ