Моравецький наголосив, що Польща не змінює своєї позиції у питанні біженців і не прийматиме у себе мігрантів з півдня

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, який неодноразово заявляв про тисячі українських біженців в його країні, визнав, що процедури надання політичного притулку в Польщі є досить жорсткими, тому небагато осіб отримали відповідний статус. Про це польській міністр заявив після зустрічі з президентом Євроради Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі, представляючи власні аргументи щодо небажання приймати біженців з Близького Сходу та Північної Африки, передає Укрінформ.

Водночас Моравецький стверджує, що на території Польщі перебувають понад мільйон українських трудових мігрантів, з яких кількадесят тисяч – це утікачі з територій, охоплених війною.

«Я представив нашу позицію трохи в іншому світлі. І справді, наші процедури надання притулку є досить жорсткими, оскільки на пальцях однієї руки у переносному значенні можна порахувати осіб, які отримали такий статус. Однак, ми показали тисячі прохань про надання притулку, які подаються в Польщі», – заявив польський прем’єр.

Моравецький повідомив Юнкеру, що свого часу Польща прийняла тисячі біженців з Чечні, які втікали звідти від двох воєн, а зараз має справу з наслідками російсько-української війни.

«Я говорив також про проблему російсько-української війни, яка призвела до того, що маємо понад мільйон осіб з України, які загалом є трудовими мігрантами. Однак, якщо дуже серйозно вивчити статистичні дані, то принаймні кільканадцять чи декілька десятків тисяч – це особи з територій, охоплених війною, без даху над головою, типові утікачі з території східної України», – заявив Моравецький.

Він наголосив, що Польща не змінює своєї позиції у питанні біженців і не прийматиме у себе мігрантів з півдня.

Як повідомляв Інформаційний Акцент,  раніше прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький неодноразово заявляв, що його країна приймає тисячі біженців з України і цим допомагає знизити напругу на сході Євросоюзу.

Водночас у посольстві України в Польщі переконані, що заяви польських політиків про тисячі українських біженців є виправданням Варшави перед Євросоюзом через небажання дотримуватися міграційної політики.