Активісти самі збирали гроші для вшанування жертв операції «Вісла»

У польському Перемишлі цього року вшанують пам’ять 140 тисяч українців, депортованих з території південно-східної Польщі у 1947 році. Щоправда цього року гроші на проведення заходу збирали самі активісти, хоча раніше Міністерство внутрішніх справ і управління Польщі традиційно виділяло на це кошти, передає Дзеркало тижня.

Активістам вдалося зібрати 97 тисяч злотих. На ці кошти у Перемишлі відбудуться панельні дискусії, перегляд фільмів, концерти в пам’ять про жертв депортації. Участь в урочистостях обіцяв взяти віце-спікер Сейму Богдан Борушевич.

Вшанування жертв операції «Вісла» почнеться 28 квітня увечері. В «Народному домі» Перемишля підпишуть щорічне звернення від імені представників антикомуністичної опозиції, духовенства і академічних кіл. В суботу відбудеться зустріч з письменником Анджеєм Стасюком, а в неділю –  Третій конгрес українців у Польщі. Також заплановані різні театралізовані дійства.

Нагадаємо, 26 квітня представники польських націоналістичних організацій демонтували на місцевому цвинтарі надгробний пам’ятник воякам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля. Згодом у Мінкультури Польщі демонтаж пам’ятника назвали законним. У відомстві зазначили, що його звели із порушенням чинного у Польщі законодавства, без отримання відповідних дозволів від місцевої влади.

У відповідь Український інститут національної пам’яті призупинив процес легалізації польських меморіальних об’єктів в Україні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ