Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив про сотні тисяч українських мігрантів, які пересилають в Україну «мільярди євро»

Польща прикривається українськими економічними мігрантами, щоби скинути з себе обов’язок приймати біженців у рамках квот Євросоюзу.

Після того як 3 вересня кандидат від Соціал-демократичної партії Німеччини у канцлери Мартін Шульц під час дебатів звинуватив Польщу та Угорщину в тому, що вони відмовляючись приймати біженців у рамках квот ЄС, глава польського МЗС Вітольд Ващиковський заявив, що торік Польща видала українцям понад 1,2 млн віз. А у першому півріччі 2017 року ця кількість склала вже понад 750 тисяч віз, що дозволяють проживати та працювати в країні, передає Польське радіо.

«Понад мільйон українців живе, працює, заробляє, прирощує свій дохід, який відправляє в Україну. За підрахунками фінансових установ, від 3 до 5 мільярдів євро переводять в Україну родинам, бізнесу», – перерахував глава польського зовнішньополітичного відомства.

«Ми допомагаємо іммігрантам. А тому прошу пана Шульца (…) отримати більше інформації, ознайомитися з ситуацією і не використовувати фальшиві аргументи у внутрішніх, передвиборчих дискусіях в Німеччині», – заявив Ващиковський, закликавши до «справедливого підходу» з цього питання.

До слова, Польща вже маніпулювала заявами про мігрантів з України. У зв’язку з міграційною кризою в ЄС країна відмовляється приймати десятки тисяч прибулих до Європи біженців, аргументуючи свою позицію тим, що країна нібито вже прийняла сотні тисяч українців і готується до прийому нових.

Втім, за даними німецької газети Süddeutsche Zeitung, ця аргументація кульгає. Польща взагалі офіційно не приймає біженців. З початку війни на Донбасі польська влада відхилила тисячі клопотань українців про надання притулку. Насправді статус біженця надають лише одиницям. Більшість українців, які перебувають у країні, – це студенти, українці з польським корінням і ґастарбайтери.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ