Глава «Спілки власників житла України» Олексій Кучеренко

Під час прес-конференції «Нові платіжки від «Київенерго»: знову стрибок цін» екс-міністр ЖКГ 2007-2010, глава «Спілки власників житла України» Олексій Кучеренко розповів, наскільки обґрунтовано підвищено ціни на тепло у столиці. Про це пише 24.

Кучеренко запевнив, що якщо у вас сума нарахувань у платіжці щодо грудня чи січня минулого року виросла в 1,8-2 рази – вас «грабують», але в рамках пристойного. Оскільки як він пояснив, підвищилася ціна за 1 гігакалорію, відповідно у стільки ж повинні були зрости ціни в платіжках у порівнянні з конкретним місяцем минулого року.

Щоправда, якщо ви бачите різницю у платіжках за цей і минулий рік у 4 рази, то варто порівняти споживання гігакалорій за цей місяць.

«У кожного клієнта «Київенерго» мешканці будинків із лічильниками, у графі нарахування є кількість гігакалорій, за які виставлена ця платіжка. Через різні канали інформації, у мене вже тисячі скарг, і я там бачу масову системну схему, коли киянам в 2-2,5 рази більше виставляють рахунок за гігакалорію, ніж у минулому році. Цього бути не може однозначно, тут необхідно вести конкретне розслідування по кожному будинку», – підкреслив колишній міністр.

Крім того, він наголосив, що «Київенерго» з газу виробляє і тепло, і електроенергію.

За словами політика, «Київенерго» продає електроенергію за ринковою ціною у великих обсягах на енергоринок, і ця ціна дуже велика.

«Вартість теплової електроенергії значно вища – у 2,5 рази більша, аніж у згенерованої на атомних електростанціях. Продавши електроенергію, «Київенерго» продає українцям тепло так само по завищеній ціні. Такого бути не повинно – це однозначно змова «Київенерго» і Національної комісії, яка затвердила цей тариф», – заявив Кучеренко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ