Обмеження будуть застосовані згідно з «Актом щодо протидії противникам Америки шляхом запровадження санкцій»

Вже найближчим часом США оголосять нові санкції проти Російської Федрації. Наразі вони опрацьовуються і мають бути застосовані у згідно з Актом протидії противникам Америки. Про це заявив 12 січня під час брифінгу в Білому домі міністр фінансів США Стівен Мнучін, передає Укрінформ.

У серпні минулого року Конґрес майже одностайно затвердив, а президент Трамп підписав закон H.R.3364 «Акт щодо протидії противникам Америки шляхом запровадження санкцій».

Закон передбачає запровадження додаткових обмежень у фінансовому й енергетичному секторах Росії, відносно державних російських підприємств металургійної та гірничо-видобувної галузей, а також залізничного транспорту. Крім того, визначається покарання Росії через її дії в інформаційній галузі, в тому числі кіберзломи та атаки. Окремо в законі визначається необхідність покарання осіб, відповідальних за порушення прав людини на окупованих Росією територіях, а також осіб, які діють в інтересах оборонного та розвідувального секторів уряду РФ. У законі також піддається критиці російський проект газопроводу «Північний потік – 2».

Крім того, документ закріплює на законодавчому рівні попередні санкції проти Росії, запроваджені указами президента. Тобто, якщо глава Білого дому матиме намір послабити або скасувати деякі санкції проти РФ, закон вимагає обов’язкового погодження цих питань з Конґресом США.

Паралельно законодавство підтверджує підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, зокрема не визнає спробу Росії анексувати Крим та засуджує окупацію територій на сході України.