США та Україна мають суттєві зауваження щодо проекту Кремля

Сполучені Штати Америки та  Україна відмовилися працювати з російською редакцією проекту резолюції Радбезу ООН про розміщення миротворчого контингенту ООН на Донбасі. Про це заявив постійний представник Росії при ООН Василь Небензя.

«Російська сторона пропонувала працювати за текстом цього проекту, але делегації України і США вже після першого обговорення заявили, що вони не готові працювати за російською редакцією проекту резолюції далі, оскільки  у них є суттєві зауваження. Можливо, Україна подасть контрпроект із зазначеного питання про розміщення місії ООН на Донбасі», – сказав представник Росії при ООН.

Він також заявив, що в зв’язку із зазначеними обставинами обговорення російського варіанту проекту резолюції Радбезу не відбувається і найближчим часом воно «просто неможливе логістично».

Небензя також уточнив, що питання розміщення миротворчого контингенту на Донбасі планують обговорити під час засідання Радбезу ООН  в рамках сесії Генеральної Асамблеї.

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі піде на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак, традиційно, він назвав низку умов. Зокрема, Путін переконаний, що питання введення миротворців треба узгоджувати з бойовиками «ЛНР» і «ДНР». По-друге, «блакитні каски» мають виконувати функцію співробітників ОБСЄ, тож, мають перебувати лише на лінії розмежування і на жодних інших територіях. Третя вимога Путіна – розведення сторін і відведення важкої техніки, причому це питання також потрібно узгодити з представниками псевдореспублік.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав кремлівський варіант залучення миротворців на Донбас маніпуляцією і політичною шизофренією.

Згодом у Кремлі заявили, що президент РФ готовий врахувати в ініціативі щодо миротворців ООН на Донбасі їхнє право охороняти місію ОБСЄ не лише на лінії зіткнення, але і в інших місцях.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ