На думку ватажків сепаратистів, блокада «суперечить букві і духу Мінських угод»

Самопроголошені «ДНР»-«ЛНР» погрожують взяти під зовнішнє управління підприємства української юрисдикції та припинити постачати в Україну вугілля, якщо Київ не припинить транспортну блокаду Донбасу до початку березня. Про це йдеться у спільній заяві ватажків Захарченка та Плотницького, оприлюдненої підконтрольним бойовикам агентством ДАН.

«Київ, використовуючи радикалів, організував і продовжує блокаду залізничних шляхів, погрожує блокадою автомобільних доріг, що з’єднують республіки Донбасу з Україною», – йдеться у заяві.

Наголошується, що це суперечить букві і духу Мінських угод.

«Ми змушені оголосити, що якщо до 00:00 середи (1 березня 2017 року) блокада не буде знята, то ми введемо зовнішнє управління на всіх підприємствах української юрисдикції, що працюють в «ДНР» та «ЛНР». Ми перестанемо постачати вугілля на Україну», – зазначається в заяві «керівництва» ОРДЛО.

За даними видання Дзеркало тижня, на окупованій території працюють такі українські приватні підприємства-експортери:

1. Група компаній «Метінвестхолдинг»: ПАТ «Єнакіївський металургійний завод» (випускає металопродукцію безперервнолитої заготовки, кутки, швелери, балки, профілі для судно- і машинобудування, а також арматурний прокат для будівництва); СП ВАТ «Метален – сталь»; ЗАТ «Макіївський металургійний завод» (продукція – чавун, сталь і феросплави).

2. Корпорація «Індустріальний союз Донбасу». Серед країн імпортерів корпорації ІСД – Білорусь, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Єгипет, Колумбія, Литва, ОАЕ, Польща, Росія, Румунія, Саудівська Аравія, Словаччина, Туреччина, Україна, Хорватія, Чехія і Естонія.

3. ПАТ «Алчевськкокс» (продукція: кокс доменний, кокс доменний із трамбованої шихти, горішок коксовий, коксовий дріб’язок, а також супровідна продукція – бензол сирий кам’яновугільний, смола кам’яновугільна, кислота сірчана, амонію сульфат коксохімічного виробництва); ПАТ «Экоэнергі»; ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» (випускає металургійну і коксову продукцію).

Цей перелік надало Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні 15 лютого запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України.

26 грудня 2016 року добровольці оголосили про блокаду тимчасово окупованих територій Донбасу. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Одним з організаторів блокади є Анатолій Винорогодський, участь у блокаді також беруть народні депутати, зокрема Семен Семенченко, Володимир Парасюк та Тарас Пастух.

Як відомо, українські ТЕС історично обладнані під використання вугілля групи «А» – антрациту із шахт, які від початку конфлікту на Донбасі опинилися під контролем самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

Експерти пропонують розв’язати проблему за рахунок модернізації ТЕС, аби вони могли працювати на газовому вугіллі. Його вдосталь на шахтах у західній Україні, а також у Польщі. Проте оцінки того, скільки коштуватиме така модернізація і скільки на неї потрібно часу, різняться.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ